شرایط طلاق زوجه

آنچه که لازم است درباره شرایط طلاق زوجه بدانید

در قانون و مقررات اسلامی حق طلاق با مرد می باشد مگر درصورتی‌که مرد خود در هنگام انجام نکاه این حق را به زوج خود بدهد در این صورت زوجه می‌توانند هر وقت که بخواهد نسبت به طلاق اقدام نماید. شرایط طلاق زوجه شرایطی خاص و ویژه است که موجب می‌شود در صورت عدم داشتن حق طلاق زن بتواند خود نسبت به طلاق اقدام نماید.

شرایطی که موجب می شود زن امانت نسبت به طلاق اقدام نمایند:

۱:داشتن بیماری مسری همسر

اگر زن که توان عکس این موضوع را ثابت کند که همسرش مبتلا به بیماری مسری است که ممکن است جان وی را نیز به خطر می‌اندازد می‌تواند از دادگاه حق طلاق دریافت نموده و نسبت به طلاق اقدام نماید.

۲:دیوانه بودن همسر

یکی دیگر از دلایلی که موجب می‌شود شرایط طلاق زوجه فراهم شود دیوانه بودن همسر می‌باشد. اگر زن بتواند این موضوع را به اثبات رساند که همسرش دیوانه و مجنون است می تواند نسبت به طلاق اقدام نماید.

۳:اعتیاد

یکی دیگر از مواردی که در صورت اثبات می تواند حق طلاق و جدایی را بزن که دهد اعتیاد همسر به مواد مخدری می‌باشد که زندگی آن‌ها را تحت تاثیر قرارداده و به زندگی‌شان آسیب می‌رساند.

۴:متواری شدن همسر

اگر زن بتواند این موضوع را به اثبات رساند که همسرش به مدت شش ماه بدون هیچ عذر و بهانه این خانه را ترک کرده و متواری شده می توانند حق طلاق را از دادگاه دریافت کرده و نسبت به طلاق اقدام نماید این موضوع یکی از شرایط طلاق زوجه می باشد.

۵:ازدواج مجدد مرد بدون اجازه همسر

اگر من تو بدون اجازه زوجه نسبت به ازدواج مجدد اقدام نماید زن می‌تواند با مراجعه به مراکز قضایی نسبت به طلاق اقدام نموده و به زندگی مشترک‌شان خاتمه دهد.

۶:عقیم بودن مرد

عدم باروری مرد یکی دیگر از نکاتی است که موجب می‌شود که شرایط طلاق زوجه فراهم شود دیگه ولش که دشت و زوجه بتواند این حق را دریافت کند که با مراجعه به مراکز حقوقی نسبت به طلاق اقدام نماید.

۷:خودداری از پرداخت نفقه

اگر مرد بیشتر است شش ماه به زوجه خود نفقه نپردازد زوجه می‌تواند با مراجعه به مراکز مربوطه نسبت به طلاق اقدام نماید.

۸:محکومیت به حبس

اگر همسرم به دلیل ارتکاب جرم مجازات پنج سال یا بیشتر زندان  زوجه می‌تواند با مراجعه به مراکز قضایی فرآیند طلاق را انجام دهد و شرایط طلاق زوجه را یابد.

شرایط طلاق زوجه

داد آرمان

داد آرمان یکی از مراکز حقوقی آنلاین است که ما ارائه خدمات مشاوره آنلاین به صورت غیرحضوری توانسته است نسبت به انجام بسیاری از فرآیندهای مشاوره‌ای حقوقی مراجعه‌کنندگان را یاری رسانده و در کمترین زمان ممکن مشکلات آن‌ها را حل نماید.
این مرکز با دارا بودن مشاوران و نیروهای کاردان و متخصص در زمینه مشاوره حقوقی و آشنا به فرآیندهای حقوقی می‌توانند بهترین مشاور و راهنمایی کننده شما باشند.
همچنین باید این نکته را نیز متذکر شویم که این مرکز نسبت به سایر مراکز از هزینه کمتری برخوردار است و هزینه کمتری را از مراجعه‌کنندگان دریافت می‌کند.
بنابراین اگر شما نیز یکی از شرایط طلاق زوجه را دارید و می‌خواهید نسبت به طلاق اقدام کنید می‌توانید با مراجعه به این مرکز و مشاوره با مشاوران متخصص این مرکز نسبت به انجام فرایند های طلاق اقدام نمایید.

بازدیدها: 14

0 پاسخ ها

پرسش خود را مطرح نمایید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
مشارکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.