خیانت در امانت

خیانت در امانت

امانت

از آنجایی که خیانت در امانت از گناهان بسیار بزرگ در مکتب اسلام محسوب می شود بنابراین قانون گذاران ما در قوانین اسلامی آن را جرم تلقی کرده و برای آن مجازات متفاوتی در نظر گرفته اندو فردی که مرتکب این گناه شده است علاوه بر مجازات در پیشگاه خداوند در این دنیا نیز باید به دست قانون مجازات صورت بگیرد.

شدت این مجازات متفاوت بوده و بسته به میزان ارتکاب جرمو همچنین تعداد همدستان متفاوت و متغیر می باشد. این جرم و گناه در لغت به معنای پیمان شکنی در امانت بوده است و از نظر عرف جامعه نیز رفتاری ناپسندیده و هنجارشکنانه محصوب میشود.
خیانت در امانت به معنی تصاحب اموال دیگری و یا هر گونه استفاده از اموالی است که توسط فرد دیگری به فرد امانت داده شده است.از مجازات این جرم متفاوت است تنها یک وکیل کاربلد میتواند شما را در این زمینه یاری رسانده و به شما در این زمینه کمک کند.

 

چه زمانی گفته میشود که فردی مرتکب این جرم شده است؟

۱:هنگامی که فرد مال به امانت گذاشته شده را تصاحب کرده و ادعای مالکیت کند. در این صورت فرد باید با مراجعه به مراکز قضایی و با شکایت مالکیت خود را به اثبات رساند.

۲:هنگامی که فرد مال به امانت گذاشته شده را به عمد و برای باز پس ندادن به مالک مفقود کند. در این صورت نیز فرد باید با مراجعه به مراکز قضایی و اثبات مالکیت خود خیانت در امانت را اثبات کند.

۳:هنگامی که فرد اموال را در شرایطی ناروا و بدون اجازه مالک اصلی به کار گیرد و از آن استفاده کند.

۴:نابود کردن و خراب کردن عمدی مال به امانت گذاشته شده برای عدم استفاده دوباره مالک از آن. در تمامی این شرایط مالک باید به مراجع قضایی مراجعه کرده و با پیشگیری قانون حق و حقوق خود را باز پس گیرد.

خیانت-در-امانت

داد آرمان

داد آرمان به عنوان یکی از بهترین مراکز مشاوره حقوقی می توانند در زمینه اثبات خیانت در امانت و یا دفاع از خود به شما یاری رساند.این مرکز با در اختیار داشتن پرونده ها و کادر مشاوره متخصص و کارآمد سعی در انجام خدمات با بالاترین کیفیت ممکن دارد. این مرکز این امکان را فراهم ‌کرده است که تمامی افراد بتوانند به‌صورت آنلاین با این مرکز ارتباط برقرار  کرده و هزینه بسیار ناچیزی بپردازند.

این مرکز نسبت به سایر مراکز حقوقی از هزینه مناسب‌تری برخوردار می باشد و با فراهم کردن زمینه مشاوره آنلاین این امکان را به همگان داده‌اند بتوانند

بدون مراجعه به مراکز حقوقی و اتلاف و مشکلات حقوقی خود را در کمترین زمان ممکن حل و رفع نماید. مشاوره حقوقی آنلاین از مزیت های بسیار زیادی برخوردار بوده و به مراجعه کنندگان کمک میکند که بدون مراجعه به مرکز بتوانند مشکلات خود را به صورت واضح و بدون واسطه بیان کنند.

بنابراین شما میتوانید در صورت بروز هرگونه خیانت در امانت نسبت به اثبات خیانت در امانت و یا بی گناهی خودو همچنین تخفیف در مجازات به این مرکز مشاوره حقوقی مراجعه کرده و با گفت و گوی آنلاین از مشاوره مشاوران و متخصصان ما برخوردار شوید.

بازدیدها: 14

0 پاسخ ها

پرسش خود را مطرح نمایید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
مشارکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.